Korzystamy z plików cookies zapisujących dane użytkownika. Przeglądając naszą stronę wyrażasz zgodę na ich używanie. Według obecnie obowiązujących przepisów prawa możesz je wyłączyć zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej »
zamknij

Kontakt

kontakt
World Travel RykiWorld Travel RykiWorld Travel RykiWorld Travel Ryki

Newsletter

Interesuje mnie:

Sonda

Skąd wiesz o naszej firmie?
z plakatu
od znajomych
z ulotki
z internetu
inne

Polecane przewodniki

Przewodnik: Bieszczady i Pogórze Przemyskie


Powiększ
seria:
Praktyczny Przewodnik
marka:
Pascal
rok wydania:
2008
autor:
Marek Motak, Marcin Szyma
ISBN:
978-83-7513-140-6
liczba stron:
352
format:
123x197 mm - rogi zaokrąglone
oprawa:
miękka, klejona, foliowana
Bieszczady tworzą fragment łańcucha karpackiego, położone w najbardziej na zachód wysuniętej części Karpat Wschodnich. Swoim zasięgiem obejmują tereny trzech państw: Polski (Bieszczady Zachodnie, północna strona łańcucha), Słowacji (również Bieszczady Zachodnie, zwane Bukowskimi Vrchami, położone po południowej stronie łańcucha gór) i Ukrainy (niewielki fragment Bieszczad Zachodnich i całe Bieszczady Wschodnie).

Południowo-wschodni przyczółek polskich Karpat, to rozległa kraina o dzikiej przyrodzie, miejsce, gdzie niemalże na wyciągnięcie ręki można poczuć piękno nieskażonej natury. Z połonin roztaczają się przepiękne, malownicze widoki. Tu można odetchnąć, przystanąć choćby na chwilę i zapomnieć o troskach życia codziennego. Porosłe trawą pagórki, na zboczach których malują się małe, bajecznie wyglądające wioski, zdziczałe sady i dawne łemkowskie cerkiewki przywołują na myśl minione czasy, tak dalekie od zgiełku dzisiejszej cywilizacji. Przyroda w Bieszczadach soczystą zielenią traw, nieskażonym pięknem bukowych lasów, szumem krystalicznie czystych potoków i potoczków urzeknie każdego. Również dla tych, którzy wolą kontemplować naturę nie oddalając się przy tym od cywilizacji, Bieszczady mają coś do zaoferowania - wypoczynek nad jeziorem Solina, nad którym można się poopalać, popływać kajakiem lub żaglówką, czy po prostu potaplać się w przyjemnych wodach.

Pogórze Przemyskie, położone malowniczo u podnóża Bieszczadów i Gór Sanocko-Turczańskich, słynie z bogactwa naturalnego krajobrazu i wielu wysokiej klasy zabytków. To właśnie tu, na styku Kotliny Sandomierskiej i Karpat, leży słynne miasteczko Krasiczyn z imponującym zamkiem będącym niezaprzeczalnie perłą polskiego renesansu. To właśnie tu, na zielonych wzgórzach nad Wiarem rozsiane są liczne, maleńkie kapliczki sąsiadujące ze słynnym kościołem i klasztorem w Kalwarii Pacławskiej. To wreszcie tu można zobaczyć najstarszą w Polsce XVI-wieczną murowaną cerkiew obronną w Posadzie Rybotyckiej.

Pogórze Przemyskie to raj dla amatorów wycieczek rowerowych, krajoznawców oraz dla tych wszystkich, którzy szukają niezapomnianych wrażeń podczas wędrówek z plecakiem po leśnych bezdrożach.

Praktyczny przewodnik "Bieszczady i Pogórze Przemyskie" to dokładny, przejrzysty, a zarazem obszerny obraz kraju. Napisany "w podróży", przeznaczony jest głównie dla osób, które nad gotowe pomysły na zwiedzanie przedkładają samodzielne obmyślanie podróży. Zawiera informacje niezbędne do starannego zaplanowania wyjazdu oraz zdecydowanie ułatwiające orientację na miejscu. Wśród nich znajdziemy: ogólne wiadomości o kraju (jego historii, kulturze, społeczeństwie, obyczajach), opisy poszczególnych regionów i miast, dane adresowe restauracji, hoteli, agencji turystycznych, rozkłady jazdy autobusów oraz pociągów.

Treść uzupełniają mapy, plany miast i słowniczki z podstawowymi słowami i przydatnymi zwrotami.