Korzystamy z plików cookies zapisujących dane użytkownika. Przeglądając naszą stronę wyrażasz zgodę na ich używanie. Według obecnie obowiązujących przepisów prawa możesz je wyłączyć zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej »
zamknij

Kontakt

kontakt
World Travel RykiWorld Travel RykiWorld Travel RykiWorld Travel Ryki

Newsletter

Interesuje mnie:

Sonda

Skąd wiesz o naszej firmie?
z plakatu
od znajomych
z ulotki
z internetu
inne

Polecane przewodniki

Przewodnik: Chiny


Powiększ
seria:
Praktyczny Przewodnik
marka:
Pascal
rok wydania:
2009
autor:
praca zbiorowa
ISBN:
978-83-7513-429-2
liczba stron:
800
format:
123x197 mm
oprawa:
miękka, klejona, foliowana
Wydawnictwo Pascal prezentuje nowość - we wrześniu 2009 ukazują się Chiny w serii Praktyczny Przewodnik. Ta seria o największej tradycji w historii Pascala, liczy sobie w tej chwili już ponad sto tytułów i jest stopniowo uzupełniana o rejony świata, które najwspanialej odkrywać samemu.

Czy wiedziałeś, że na terenach Chin archeolodzy odnaleźli szczątki Homo erectus, co wskazuje, że człowiek mieszkał tam, zanim jeszcze zaczął się kształtować współczesny rodzaj ludzki, tj. ok. 200 lat temu? Już 5 tys. lat p.n.e. ludy żyjące w dolinach rzek Żółtej i Jangcy wytwarzały naczynia i wiedziały, jak wyrabiać jedwab. Współcześnie Chiny kontrolowane są od 1949 r. przez największe ugrupowanie partyjne na świecie - liczącą 66 mln członków Komunistyczną Partię Chin.

Jeśli zamierzasz kupić perły na targowisku Hongqiao, musisz wiedzieć, że większość pereł jest prawdziwa, jednak zbyt niskiej jakości, by mogły znaleźć się na wystawach zachodnich salonów jubilerskich. Zdarzają się jednak i fałszywki. Przewodnik podpowie, jakie kroki podjąć, żeby mieć pewność, że kupione perły prawdziwe są na pewno. Kupcy nie mają nic przeciwko takim testom – co więcej, często sami pomagają je przeprowadzać.

Praktyczny Przewodnik jest naprawdę praktyczny:

W wydzielonej części przewodnika dedykowanej specjalnie informacjom praktycznym znajdziesz użyteczną tabelę z adresami internetowymi, niezbędnymi jako źródło wiedzy przed podróżą do Chin. Adresy te wskażą Ci najlepszy słownik online, serwis obsługujący rezerwację hoteli, wartościowe wskazówki dotyczące Chin zamieszczone w sieci przez turystów, wyszukiwarki bankomatów, witrynę z prognozą pogody dla konkretnych miast. Kilkustronicowy słownik podstawowych pojęć znajduje się też w samym przewodniku. Zabierze Cię on w świat kuchni i turystycznych atrakcji, pozwalając odnaleźć się w codziennych sytuacjach (zapis fonetyczny i znaki chińskie plus tłumaczenie).

Jeśli jedziesz na własną rękę, na pewno skorzystasz z części poświęconej turystom korzystającym z taksówek. Znajdziesz tu dziesięć punktów, które pozwolą Ci poczuć się bezpiecznie i zwiększyć szansę na podróż zakończoną sukcesem, nie okupioną zawyżoną opłatą. Przewodnik przekaże Ci też komplet informacji i wskazówek, co zrobić, żeby nie przepłacić za noclegi.

Dowiesz się, jakie choroby są największym zagrożeniem w rejonie, w który się udajesz oraz jak się przed nimi ustrzec. Jeśli jednak zachorujesz, przewodnik poprowadzi Cię przez lekarzy, wzbogacając bazowe informacje o to, na co uważać również u lekarza oraz w aptece.

Pragnących znaleźć się jak najbliższej prawdziwego chińskiego życia ucieszy z pewnością kilkustronicowy opis imprez i festiwali – w czytelnej formie w sposób zwarty zostały podane lokalizacje, terminy i idea święta.

Miejsca, w których możesz coś przekąsić, podzielone są na kategorie: drogo, niedrogo, ceny umiarkowane. Każdej opisanej restauracji czy knajpce towarzyszy krótka prezentacja miejsca i jego klimatu oraz informacja, w jakich potrawach się specjalizuje, ile kosztują i jak się tam znaleźć (numery telefonów, dojazd). Dzięki przewodnikowi masz szansę zjeść dokładnie tam, gdzie poczujesz się najlepiej.

Zdziwisz się, czytając o tym, dlaczego Chińczycy lubią sobie robić zdjęcia z obcokrajowcami albo co mają na myśli, wykrzykując: "Helloooo!" na widok przybysza, który nie ma w sobie chińskiej krwi. To i mnóstwo innych ciekawostek zostało wplecionych w przyjemny narracyjnie sposób w treść przewodnika, czyniąc go też przy okazji  po prostu interesującą książką.

Praktyczny Przewodnik od lat trzyma się konsekwentnie pewnych zasad: przede wszystkim treść, ozdobniki na drugim planie. Informacje w przewodniku osobom podróżującym z biurem podróży mogą wydać się zbyt liczne i zbędne – doceniają je natomiast wolni strzelcy, podróżujący na własną rękę i w kompletnych danych odnajdujących własną drogę i co najważniejsze – pragnący przede wszystkim zachować oddech i wolność, czyli to, czego dostarczenie czytelnikowi Przewodnik Praktyczny stawia sobie za główny cel. Wyczerpująca wiedza o wybranej destynacji niczym książka-gra pozwala na wielokrotnie planowanie zawsze odmiennych tras i powroty w ulubione rejony bez konieczności przemierzania tych samych szlaków.