Korzystamy z plików cookies zapisujących dane użytkownika. Przeglądając naszą stronę wyrażasz zgodę na ich używanie. Według obecnie obowiązujących przepisów prawa możesz je wyłączyć zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej »
zamknij

Kontakt

kontakt
World Travel RykiWorld Travel RykiWorld Travel RykiWorld Travel Ryki

Newsletter

Interesuje mnie:

Sonda

Skąd wiesz o naszej firmie?
z plakatu
od znajomych
z ulotki
z internetu
inne

Polecane przewodniki

Przewodnik: Włochy, część południowa


Powiększ
seria:
Praktyczny Przewodnik
marka:
Pascal
rok wydania:
2009
autor:
Bogusław Michalec, Marcin Szyma
ISBN:
978-83-7513-567-1
liczba stron:
408
format:
123x197 mm - rogi zaokrąglone
oprawa:
miękka, klejona, foliowana
Wydawnictwo Pascal prezentuje nowość "Włochy - część południowa" w serii Praktyczny Przewodnik. Do tej pory Włochy wydawane były w jednym tomie – zmiana zaszła w odpowiedzi na wyraźne sygnały ze strony użytkowników serii.

Krajobraz Włoch Południowych przypomina chwilami dość mocno rejony arabskie. Wschodni urok, a przy tym pozostawiona bez ingerencji ludzkiej architektura kilku miejsc sprawia, że bardziej nawet nadają się do zagrania miejsc znanych z Biblii niż miasta arabskie czy izraelskie. Skorzystała na tym światowa kinematografia, gdyż kręcone tu były wielkie sceny – przykładem jest Pasja Mela Gibsona z 2006 r. Praktyczny Przewodnik zaprowadzi Cię w te historyczne miejsca, jak również przedstawi szerzej świat filmów na motywach biblijnych, które powstały we Włoszech Południowych.

Cieniem na słonecznej krainie kładzie się nie tylko mafia, ale i pewna przestępcza organizacja, która ma przedstawicielstwo również... w Polsce. N’drangheta, bo o niej mowa, powstała już w XVII stuleciu, jednak pod koniec XIX w. zaczęła stopniowo kierować się w stronę mrocznych interesów. Macki kalabryjskiej ośmiornicy sięgają Australii i obu Ameryk, a dzięki koneksjom z Ameryką Południową organizacja stała się potentatką w handlu kokainą. Interesujące? Takim ciekawostkom Praktyczny Przewodnik poświęca specjalnie wydzielone części przewodnika. Dowiesz się wszystkiego o liczebności N’dranghety, jak jest zbudowana, co stanowi jej nadrzędny cel i jak radzi z nią sobie włoski rząd.

Pizza na tyle już weszła w naszą polską codzienność, że jadąc do Włoch łatwo jej nie docenić. Tymczasem właśnie w obliczu coraz szerszej produkcji tego włoskiego przysmaku, Włosi zdecydowali się bronić swojego symbolu, którego właściwy wypiek jest dla wielu z nich świętością. Powołane do życia Stowarzyszenie Prawdziwej Pizzy Neapolitańskiej ma strzec oryginalności receptury i dbać, by pizza była właściwie przyrządzana. Jak ma wyglądać taka prawdziwa pizza, by nie była tylko plackiem z pomidorowym sosem? Praktyczny Przewodnik wchodzi w szczegóły. Dowiesz się też, gdzie i kiedy się znaleźć, żeby trafić na Pizzafest - Światowe Święto Pizzy.


Wydane w dwóch odrębnych tomach "Włochy" są wygodniejsze w użytkowaniu - i nie płacisz za treść dotyczącą regionu, w który się udać nie zamierzasz. W zamian - dostajesz bardziej szczegółową informację o terenach, które faktycznie planujesz odwiedzić. Teraz już wiesz, dlaczego ten przewodnik to Praktyczny Przewodnik?

Przewodnik Praktyczny nie wskaże Ci jedynej słusznej linii ani nie poprowadzi Cię autorytatywnie ścieżką kolejnych punktów, które każdy turysta "powinien widzieć" i pod którymi "winien się sfotografować". Sam wybierzesz, co dla Ciebie dobre - przecież może wcale nie lubisz tłumów i zaplanujesz zupełnie co innego. To bodaj najbardziej "rozumiejąca" seria Pascala, w podróży raczej asystująca, a nie narzucająca sposobu patrzenia, słuchania i odczuwania.

Przewodnik został napisany przez polskich autorów, dzięki czemu jeszcze lepiej służy polskiemu turyście.