Korzystamy z plików cookies zapisujących dane użytkownika. Przeglądając naszą stronę wyrażasz zgodę na ich używanie. Według obecnie obowiązujących przepisów prawa możesz je wyłączyć zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej »
zamknij

Kontakt

kontakt
World Travel RykiWorld Travel RykiWorld Travel RykiWorld Travel Ryki

Newsletter

Interesuje mnie:

Sonda

Skąd wiesz o naszej firmie?
z plakatu
od znajomych
z ulotki
z internetu
inne

Polecane przewodniki

Przewodnik: Włochy, część północna


Powiększ
seria:
Praktyczny Przewodnik
marka:
Pascal
rok wydania:
2009
autor:
Bogusław Michalec, Grzegorz Petryszak, Marcin Szyma
ISBN:
978-83-7513-566-4
liczba stron:
608
format:
123x197 mm - rogi zaokrąglone
oprawa:
miękka, klejona, foliowana
Wydawnictwo Pascal prezentuje nowość "Włochy - część północna" w serii Praktyczny Przewodnik. Do tej pory Włochy wydawane były w jednym tomie - zmiana zaszła w odpowiedzi na wyraźne sygnały ze strony użytkowników serii.

W Sienie dwa razy w roku odbywa się najsłynniejszy festyn we Włoszech, Palio. Punktem kulminacyjnym dedykowanego Madonnie święta jest konna gonitwa, a tytułowe palio to właśnie proporzec dla zwycięzcy. W dniu gonitwy uroczystości rozpoczynają się rano, kiedy konie są święcone w okolicznych kościołach. W krótkim, lecz szalonym biegu nierzadko zdarzają się wypadki. Na ostrych zakrętach jeźdźcy lądują na bandach lub spadają wprost pod kopyta rozpędzonych koni, a zwierzęta łamią sobie nogi na stromych odcinkach. Połowa wierzchowców kończy wyścig bez jeźdźców - liczy się jednak właśnie fakt dotarcia do mety konia, nie dżokeja. Zainteresowany? Praktyczny Przewodnik powie, gdzie i kiedy się znaleźć, jak zdobyć najlepsze miejsce i ile kosztuje bilet.

Jesteś w Wenecji i nie masz ochoty na popularną gondolę albo po prostu nie chcesz przepłacać? Skorzystaj z vaporetto, wodnego tramwaju, z którego równie dobrze możesz podziwiać architekturę od strony wody. Z vaporetto jest tylko jeden problem: godziny podane na rozkładzie jazdy rzadko kiedy są wiarygodne. Praktyczny Przewodnik przedstawia propozycje, jak na to zaradzić, gdzie zasięgnąć rzetelnej informacji - podaje również trasy, po jakich poruszają się poszczególne linie wodne.

Co jest największą atrakcją Rzymu? To wie każdy - Koloseum. Ale co jest atrakcją niewątpliwie przyjemną, a rzadko wspominaną? Niezwykła liczba fontann i studzienek, z których bije zimna woda doprowadzana z gór, z odległości kilkudziesięciu kilometrów, doprowadzana akweduktami. Można ją pić bez obaw, chyba że ostrzega przed tym wyraźny zakaz - aqua non potabile - co jednak zdarza się bardzo rzadko. Przyjemność picia rzymskiej wody jest tym większa, że tryska ona z fontann o zaskakujących formach. Gdzie znaleźć fontannę w kształcie tiary, nakrycia głowy, które papieże zakładali w najbardziej uroczystych momentach? Gdzie napić się wody wprost z paszczy lwa liczącego sobie - bagatela! - 3 tysiące lat? Drogę wskaże Praktyczny Przewodnik.


Wydane w dwóch odrębnych tomach "Włochy" są wygodniejsze w użytkowaniu - i nie płacisz za treść dotyczącą regionu, w który się udać nie zamierzasz. W zamian - dostajesz bardziej szczegółową informację o terenach, które faktycznie planujesz odwiedzić. Teraz już wiesz, dlaczego ten przewodnik to Praktyczny Przewodnik?

Przewodnik Praktyczny nie wskaże Ci jedynej słusznej linii ani nie poprowadzi Cię autorytatywnie ścieżką kolejnych punktów, które każdy turysta "powinien widzieć" i pod którymi "winien się sfotografować". Sam wybierzesz, co dla Ciebie dobre - przecież może wcale nie lubisz tłumów i zaplanujesz zupełnie co innego. To bodaj najbardziej "rozumiejąca" seria Pascala, w podróży raczej asystująca, a nie narzucająca sposobu patrzenia, słuchania i odczuwania.

Przewodnik został napisany przez polskich autorów, dzięki czemu jeszcze lepiej służy polskiemu turyście.